Tournament Draw

Saturday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Boys 9:30amGreen Is vs Halswell Green 5 - 0Coastal vs Southland
1 - 0
Bays White vs FC2011 Red 5 - 0Bays Blue vs FC2011 White 0 - 1Parklands vs Waimak
0 - 4
Hornby vs Halswell White 0 - 2
Girls 10:40amWellington vs Nelson
7 - 1
FC2011 vs Selwyn Utd
2 - 3
Cashmere vs Waimak
2 - 1
Green Is vs Halswell Utd
1 - 1
Boys 11:50amBays Blue vs Hornby
4 - 2
Green Is vs Bays White
0 - 1
Halswell White vs Coastal
1 - 0
FC2011 Red vs Parklands
3 - 1
Selwyn vs Southland
4 - 0
Waimak vs Cashmere
3 - 0
Girls 1:00pmGreen Is vs FC2011
2 - 0
Wellington vs Cashmere
0 - 0
Selwyn vs Halswell Utd
0 - 10
Nelson vs Waimak
0 - 4
Boys 2:10pmParklands vs Green Is
2 - 3
Coastal vs Bays Blue
3 - 0
Halswell Green vs Bays White
1 - 1
FC2011 White vs Hornby
4 - 0
Cashmere vs FC2011 Red
0 - 0
Selwyn vs Halswell White
0 - 0
Girls 3:20pmWaimak vs Wellington
0 - 6
Halswell Utd vs FC2011
5 - 0
Nelson vs Cashmere
0 - 3
Selwyn vs Green Is
0 - 4

Sunday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Girls 9:30amHalswell vs Green Island (Cup)
2 - 2
Wellington vs Cashmere (Cup)
0 - 0
Waimak vs Selwyn (Plate)
4 - 1
FC2011 vs Nelson
(Plate)
1 - 1
Boys 10.40amCashmere vs Green Island
1 - 2
Hornby vs Coastal
0 - 2
Parklands vs Halswell Green
1 - 2
Selwyn vs FC2011 White
1 - 4
Waimak vs FC2011 Red
1 -0
Bays Blue vs Southland
1 - 1
Girls 11.50amWellington vs Halswell
1 - 0
FC2011 vs Waimak
0 - 2
Green Island vs Cashmere
0 - 1
Selwyn vs Nelson
0 - 1
Boys 1.00pmSouthland vs Hornby
2 - 1
Halswell Green vs Cashmere
1 - 2
Coastal vs Selwyn
1 - 0
Bays White vs Parklands
3 - 1
FC2011 White vs Halswell White
0 - 0
Green Island vs Waimak
1 - 1
Girls 2.10pmGreen Island vs Wellington
0 - 1
Halswell vs Cashmere
2 - 2
Selwyn vs FC2011
4 - 1
Nelson vs Waimak
0 - 3
Boys 3.20pmBays White vs Cashmere
1 - 2
FC2011 White vs Coastal
0 - 2
Green Is vs FC2011 Red
2 - 1
Bays Blue vs Selwyn
3 - 2
Halswell Green vs Waimak
0 - 3
Southland vs Halswell White
0 - 5

Monday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Boys 8:30amHalswell Green vs FC2011 Red
0 - 2
Halswell White vs Bays Blue
1 - 0
Bays White vs Waimak
1 - 4
Hornby vs Selwyn
0 - 4
Parklands vs Cashmere
0 - 2
FC2011 White vs Southland
5 - 0
Girls 9:40amSelwyn vs FC2011
5 - 1
Halswell vs Green Island
2 - 3
Plate Final
Waimak vs Nelson
1 - 0
Boys 10:50amBays White vs Selwyn
0 - 2
Waimak vs Halswell White
0 - 1
Coastal vs Green Is
1 - 0
Cashmere vs FC2011 White
0 - 7
FC2011 Red vs Southland
2 - 3
Halswell Green vs Bays Blue
1 - 3
Girls 12:30pmCup Final
Wellington vs Cashmere Tech
1 - 4 on Penalties
Parklands vs Hornby
2 - 0
Boys 12:45pmShield Final
Southland vs Ferrymead Bays Blue
2 - 4
Champ Final
Halswell White vs Coastal
3 - 0
Plate Final
Selwyn vs FC2011 White
2 - 4
2:15pmPRIZE GIVINGPRIZE GIVING