Tournament Draw

Back to Tournament Home

Grounds map found on Tournament home page

Saturday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Boys 9.30 amHalswell White v Nomads 3 - 1Ferrymead White v Parklands 0 - 1Coastal Spirit v Cashmere Tech 5 - 0Halswell Green v Western 0 - 4Waimak v Ferrymead Blue 0 - 2Burwood v BYE
Girls 10:40 amCashmere Tech v Green Island 0- 0Waimak v Ferrymead Flames 13 - 0ChCh Invitational v Wellington Sapphires
1 - 2
Wellington Diamonds v Nelson
4 - 0
Halswell v Queenstown Rovers
3 - 0
Selwyn v BYE
Boys 11:50 amCashmere Technical v Burwood 0 - 1Nelson v University
1- 0
Western v Waimak
3 - 2
Ferrymead Blue v Halswell Green
4 - 0
FC2011 v Selwyn
0 - 0
Coastal Spirit v BYE
Girls 1:00 pmSelwyn v Wellington Diamonds 0 - 3Nelson v Queenstown Rovers 0 - 2Cashmere Tech v Waimak 2 - 5Green Is vs Wellington Sapphires
1 - 0
Ferrymead Flames v ChCh Invitational
0 - 3
Halswell v BYE
Boys 2:10 pmUniversity v FC2011
1 - 0
Selwyn Utd v Nelson
3 - 2
Coastal Spirit v Burwood
3 - 0
Halswell White v Ferrymead White
4 - 1
Nomads v Parklands
3 - 4
Cashmere Technical v BYE
Girls 3:20 pmChCh Invitational Cashmere Tech
0 - 2
Green Is v Waimak
0 - 4
Ferrymead Flames v Wellington Sapphires
1 - 1
Nelson v Selwyn
1 - 0
Wellington Diamonds v Hallswell
1 - 0
Queenstown Rovers v BYE
Boys 4:30 pmSelwyn Utd v University
0 - 1
Nelson v FC2011
0 - 1
Nomads v Ferrymead White
1 - 1
Halswell White v Parklands
5 - 0
Waimak Halswell Green
3 - 1
Ferrymead Blue v Western
9 - 1

Sunday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Girls 9.00 amNelson v Halswell
0 - 5
Selwyn v Queenstown Rovers
0 - 3
Cashmere Tech v Ferrymead Flames
12 - 0
Green Is v ChCh Invitational
2 - 1
Waimak v Wellington Sapphires
2 - 0
Wellington Diamonds v BYE
Boys 10:10 amQF Ferrymead Blue v Selwyn Utd
6 - 1
QF Halswell White v Burwood
2 - 0
QF Coastal Spirit v Parklands
4 - 1
QF Universities v Western
6 - 1
Ferrymead Bays White v Cashmere Tech 0 - 1FC2011 v Halswell Green
4 - 0
Girls 11:30 amGreen Is v Ferrymead Flames
3 - 0
Wellington Sapphires v Cashmere Tech
0 - 2
Waimak v ChCh Invitational
5 - 0
Wellington Diamonds v Queenstown Rovers 2 - 0Halswell v Selwyn
8 - 0
Nelson v BYE
Boys 12:40 pmWaimak Utd v Nelson Suburbs
0 - 4
Cup Semi Ferrymead Blue v Coastal Spirit
0 - 0 pen 3 - 4
Cup Semi Halswell White v University
1 - 0
Burwood v Western
1 - 4
Selwyn v Parklands
3 - 1
Nomads v Bye
Girls 2:00 pmGreen Island vs Nelson Suburbs
2 - 0
Waimak vs Halswell
0 - 2
Wellington Diamonds vs Cashmere Tech
4 - 1
Queenstown Rovers vs Wellington Sapphires
1 - 2
Ferrymead Flames vs Selwyn Utd
1 - 4
FC2011 Invitational BYE
Boys 3:20 pmCashmere Tech v Nelson SuburbsFC2011 v NomadsFerrymead White v Waimak UtdHalswell Green v L66 Bye

Monday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5
8.30 amGirls Shield Final
Selwyn Utd v FC2011 Invitational 2 - 3
Nelson Suburbs v Nomads 3 - 2Burwood v Parklands 0 - 5Waimak v Halswell Green 2 - 2
pen 5 - 6
Ferrymead White v BYE
9.50 amWaimak Utd v Cashmere Tech
1 - 0
Boys Shield Final
Cashmere Tech v FC2011
5 - 4
Nelson Suburbs v Queenstown Rovers
0 - 0 pen 2 - 3
Ferrynead Blue v University
2 - 1
Ferrymead Flames v BYE
11.10 amGirls Plate Final
Green Island v Wellington Sapphires
2 - 1
Boys Plate Final
Western v Selwyn
1 - 4
Waimak v Ferrymead White
3 - 0
Selwyn v Ferrymead Flames
4 - 1
11.30 amGirls Cup Final
Halswell Utd v
Wellington Diamonds 2 - 1
12.30 pmBoys Cup Final
Coastal Spirit vs
Halswell Utd White
5 - 2
2.00 pmPRESENTATIONS