Tournament Draw

Back to Tournament Home

Sunday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Girls 9.00 amFerrymead Flames 0 v 5 MosgielHaslwell 0 v 3 WaimakNomads 1 v 0 Green IsCashmere Tech 0 v 0 WellingtonQueenstown 0 v 0 RoslynEastern Invitational 3 v 0 Nelson B
Boys 10:00 amQF CHAMPS 1st Pool A - Mosgiel 2 v 1 Western - 2nd Pool BQF CHAMPS 1st Pool B - Halswell WHITE 0 v 1 Nomdas - 2nd Pool AQF CHAMPS 1st Pool C - Ferrymead BLUE 1 v 0 Roslyn - 2nd Pool DQF CHAMPS 1st Pool D - Uni 1 v 2 Southland - 2nd Pool C3rd Pool A Coastal Spirit 4 v 0 Green Island - 4th Pool B3rd Pool C - Parklands 4 v 5 Cashmere Tech - 4th Pool D (Penalties - 0-0 at full time)
Girls 11:20 amEastern Invitational 5 v 0 SelwynWellington 2 v 0 QueenstownRoslyn 0 v 1 Nelson BGreen Is 0 v 1 HalswellNelson A 1 v 0 Ferrymead FlamesMosgiel 0 v 1 Nomads
Boys 12:20 pmSF CHAMPS WG56 Nomads 2 v 0 Southland WG583rd Pool D - Ferrymead WHITE 5 v 4 Halswell GREEN - 4th Pool C (Penalities - 0-0 at full time)SF CHAMPS WG55 Mosgiel 0 v 2 Bays BLUE WG573rd Pool B - Waimak 0 v 4 Selwyn - 4th Pool AL G55 Western 0 v 5 Roslyn L G57L G56 Halswell WHITE 1 v 3 Uni L G58
Girls 1:40 pmWaimak 1 v 0 Green IsNelson A 2 v 0 MosgielNomads 4 v 0 Ferrymead FlamesQueenstown 0 v 1 Cashmere TechSelwyn 0 v 2 Nelson BRoslyn 0 v 1 Eastern Invitational
Boys 2:40 pmW G59 Coastal Spirit 2 v 0 Bays WHITE WG68W G60 Tech 0 v 5 Selwyn WG70L G59 Green Is 1 v 2 Halswell GREEN L G68L G60 Parklands 1 v 3 Waimak L G70

Monday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Girls 8.30 amSF CHAMPS 1st Pool A Waimak 2 V 1 Tech 2nd Pool B3rd Pool A Nelson A 0 v 3 Queenstown 4th Pool BSF CHAMPS 1st Pool B Wellington 0 v 1 Nomads 2nd Pool A3rd Pool B Eastern 5 v 1 Mosgiel 4th Pool A5th Pool A Halswell 4 v 5 Roslyn 6th Pool B (Penalties - 0-0 at full time)5th Pool B Nelson B 0 v 3 Green Island 6th Pool A (Penalties - 1-1 at full time)
Boys 9:50 amB13th /14th Playoff W G81 Halswell GREEN 0 v 1 Waimak W G82B 15th/16th Playoff LG81 Green Island 1 v 2 Parklands L G82B 9th/10th Playoff W79 Coastal Spirit 3 v 2 Selwyn W G80B 11th / 12th Playoff L G79 Ferrymead Bays WHITE 4 v 1 Cashmere Tech L G80G 13th/14th Playoff 7th Pool A Ferrymead Flames 0 v 3 Selwyn 7th Pool B
Girls 11:10 am11th/12th Playoff L G87 Halswell 0 v 1 Nelson B L G889th / 10th Playoff W G87 Roslyn 3 v 0 Green Is W G88 (Penalties 0-0 at full time) 7th/8th Playoff L G84 Nelson A 3 V 0 Mosgiel L G86 (Penalties 1-1 at full time)5th/ 6th Playoff W G84 Queenstown 4 v 3 Eastern W G86 (Penalties 2-2 at full time) 3rd / 4th Playoff L G83 Cashmere Tech 1 v 3 Wellington L G85
Boys 12:30 pmGIRLS FINAL W G83 Waimak 0 V 5 Nomads W G853rd / 4th Playoff L G69 Mosgiel 2 v 1 Southland L G705th/6th Playoff W G71 Roslyn 5 v 4 Uni W G72 (Penalties 1-1 at full time) 7th / 8th Playoff L G71 Western 1 v 4 Halswell WHITE L G72
Girls 1:50 pmBOYS FINAL W G69 Ferrymead Bays BLUE 5 V 2 Nomads W G70
Boys 3:10 pmPresentations

Saturday

TimeGround 1Ground 2Ground 3Ground 4Ground 5Ground 6
Boys 9.00 amCoastal Spirit 5 v 2 SelwynNomads 0 v 2 MosgielHalswell White 2 v 1 WesternWaimak 1 v 0 Green IsFerrymead Blue 4 v 0 ParklandsHalswell Green 0 v 2 Southland
Girls 10:10 amHalswell 1 v 1 Nelson AWaimak 9 v 0 Ferrymead FlamesGreen Is 0 v 0 MosgielWellington 2 v 0 SelwynCashmere Tech 1 v 0 Eastern InvitationalQueenstown 1 v 0 Nelson B
Boys 11:10 amUni 3 v 0 Cashmere TechFerrymead White 0 v 1 RoslynFerrymead Blue 5 v 0 Halswell GreenParklands 0 v 1 SouthlandHalswell White 3 v 0 WaimakWestern 1 v 1 Green Is
Girls 12:20 pmRoslyn 0 v 1 WellingtonSelwyn 0 v 5 Cashmere TechEastern Invitational 3 v 0QueenstownNomads 3 v 1 HalswellNelson A 0 v 1 WaimakFerrymead Flames 0 v 1 Green Is
Boys 1:20 pmGreen Is 2 v 2 Halswell WhiteWaimak 1 v 2 WesternCoastal Spirit 0 v 3 NomadsSelwyn 2 v 3 MosgielUni 3 v 0 Ferrymead WhiteCashmere Tech 0 v 3 Roslyn
Girls 2:30 pmWaimak 1 v 0 NomadsMosgiel 1 v 0 HalswellGreen Is 0 v 0 NomadsNelson B 0 v 3 WellingtonCashmere Tech 1 v 0 RoslynQueenstown 3 v 0 Selwyn
Boys 3:30 pmSouthland 0 v 5 Ferrymead BlueHalswell Green 1 v 2 ParklandsRoslyn 1 v 1 UniFerrymead White 2 v 1 Cashmere TechMosgiel 0 v 1 Coastal SpiritNomads 1 v 0 Selwyn
Girls 4:40 pmWellington 2 v 1 Eastern InvitationalNelson B 0 v 1 Cashmere TechRoslyn 3 v 2 SelwynHalswell 2 v 0 Ferrymead FlamesMosgiel 1 v 2 WaimakNomads 2 v 0 Nelson A